Ловля плотиці фідером або пікером по відкритій воді

Плотиця – риба сімейства карпових, яку можна піймати практично в будь-якій водоймі від маленького ставка до великої річки чи водосховища.
Для ловлі плотиці донним методом можна використовувати пікерні та фідерні вудилища. В цій ловлі головне, щоб вудилище мало чутливу вершинку і було легким. Адже часті перезакидання важким вудилищем в кінці рибаки дадуть про себе знати кріпатурою. Котушка для ловлі плотиці підійде будь-яка – головне щоб під час частих закидів снасті не було бороди і фрикціон працював без збоїв. Повідці для ловлі плотиці фідером або пікером повинні бути не товщі як 0,12 мм. Якщо під час рибалки плотиця слабо клює, варто поставити тонший поводок 0,1 мм., а то і 0,08 мм. В ловлі плотиці чим тонший діаметр повідця – тим кращий кльов. Якщо під час рибалки риба об’їдає наживку і ви не бачите покльовки, тоді варто поставити коротший повідець. Якщо ж після покльовки плотва не засікається за гачок, потрібно поставити довший повідець. Гачки для ловлі плотиці використовують дрібні і з тонкого дроту. Для ловлі плотиці в водоймі без течії найкраще використовувати оснастку петля Гарднера (патерностер) яка добре показує покльовки під час падіння наживки. В водоймах з течією краще використовувати оснастку симетрична петля.
Весною плотиця йде на нерест де обирає мілководдя з заростями водоростів яке добре прогрівається сонцем. Літом дрібна плотиця крутиться на мілководді біля заростів водоростів. Трофейна плотиця тримається на глибині. Осінню плотиця збирається в косяки  і крутиться біля ям.
Для успішної ловлі плотиці місце ловлі потрібно підкормити. У водоймі без течії підкормка повинна швидко розпадатися і створювати каламуть. На великій глибині трофейній плотиці потрібно подати ситну підкормку. Підкормка повинна бути на дні, щоб риба могла атакувати гачок з наживкою, а не плавати в товщі води. Для ловлі на течії підкормка повинна мати певну клейкість, щоб швидко не вимивалась з кормушки. Для холодної пори року коли вода в водоймах опускається до 4 градусів тепла, підкормка повинна бути з мінімальною поживністю. В підкормці бажано використовувати мотиля та опариша. Ці живі компоненти допоможуть приманити і втримати плотицю під час рибалки.
В основному плотицю ловлять на мотиля та опариша. Також цю рибу можна успішно ловити на перловку, пшеницю, горохову мастирку та манну бовтанку. Часто плотиця атакує наживку під час падіння на дно або як тільки наживка торкнулася дна. Риба добре реагує на рухому наживку і якщо на протязі певного часу не слідує покльовки – потрібно перезакинути оснастку. Також якщо немає покльовки після закиду наживки – можна легенько подьоргати кінчиком вудилища щоб трішки анімувати наживку. Часто плотиця зразу атакує рухому наживку. Якщо глибина в місці ловлі менше як 2 метри і косяк плотиці підійшов на закормлене місце і стабільно клює, варто кормушку замінити на грузик. Інакше коли кормушка падає в воду – від шуму можна розігнати весь косяк риби.
Під час ловлі плотиці коли кльов затухає, варто поміняти приманку, наприклад ловимо на опариша – міняємо наживку на мотиля або перловку. Часто така заміна наживки повертає активність плотиці і риболовля стає більш цікавою.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на блог  http://fishingukraine.blogspot.com - I love to fish 

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Рецепти варіння раків, як варити раків, скільки варити раків

Рибалка в літню жару – ловимо плотицю

Смажена риба в'юн

Котлети з ікри коропа або сазана

Правила риболовлі в Польщі, чи потрібна ліцензія для рибалок

Воблеры Usami – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Воблеры Strike Pro – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Засолюємо ікру карася, коропа та товстолоба

Ловля карася в липні

Воблеры TsuYoki - копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и ратлины