Корисні поради в ловлі плотиці

Більшість рибаків можуть зловити плотицю, але наловити цілий садок плотиці – це справжнє мистецтво. Для цього Ваша снасть повинна бути правильно настроєна. Якщо ви настроїтеся ловити на гранично легку снасть Ви матимете рацію. Особливу увагу слід приділити волосіні і гачкам. Привчайте себе не використовувати волосіні товще 0.08 мм і гачки з тонкого дроту.
Плотиця найбільш чутлива до частого годуванню невеликими порціями. При годуванні вільно падаючим кормом (наприклад дрібними опаришами) годуєте невеликою кількістю – 6-10 штук, але кожну хвилину. Старайтеся щоб в зоні лову постійно щось та рухалося - Це привертає плотицю.
При використанні тонких волосіней і гачків з тонкого дроту використовуйте гуму не більш 5-го номера. Це запобіжить вириванню насадки з рота риби і сходу риби в процесі виведення.
Останні сантиметри снасті найбільш важливі особливо при поганому клюванні. Прагніть розмістити підпаска в 10-15 см від гачка. Це дозволить падаючій насадці вести себе природніше в товщі води і стимулює додаткові клювання плотиці.
Якщо у Вас декілька змінних китів для штекера, було б корисно підготувати до рибалки відразу 3. На один кит поставити гранично легке оснащення. Другий оснастити декілька важчою і останню оснастити важким оснащенням призначеною для швидкісного лову. Цілком можливо що 2 з 3 китів Вам і не знадобляться але по украй мірі Ви будете готові до будь-якої з ситуацій.
Підгодовування плотиці мінідозами підкорми - найбільш вдала тактика для лову плотиці особливо на річці. Подібне підгодовування привертає плотицю практично негайно.
Вчитеся підгодовувати і тримати штекер в руках не ставлячи його в підставку. Цей важливий аксесуар допоможе збільшити Вам ваш улов оскільки ви не пропустите клювання в той момент коли вудка знаходиться на підставці.
При виборі підкормки в осінній час прагніть вибирати їх з малим змістом харчових компонентів, щоб не перегодувати рибу. Також не забувайте ретельно перемішувати підкормку, прагнучи уникати грудок. По можливості використовуйте дрібне сито щоб розбити всі грудочки.
Вибір поплавця украй важливий і який би поплавець Ви не вибрали, старайтеся щоб це був поплавець з тонкою антеною з пластика або тонкої проволоки - це найбільш чутливі поплавці.
При виготовленні оснащень по можливості використовуйте тільки дробинки № 10-12 (їх може бути до 20 на оснащенні). Ці мікро дробинки дадуть Вам можливість рівномірно розподіляти вагу по оснащенню і ловити рибу в тому шарі в якому вона знаходитися в даний момент чистій осінній воді вся риба гранично обережна (це стосується не тільки плотиці). Для поліпшення клювання краще використовувати темні суміші підкормки, або затемняти їх використовуючи спеціальну фарбу.
Якщо у вас є в підкормці дрібний мотиль - прагніть годувати маленькими дозами щоб не перегодувати плотицю. Ви повинні зацікавити плотицю, а не перегодувати її. Дрібна плотиця часто може бути спіймана прямо з під ніг. Кращим способом буде лов короткою маховою вудкою.
Акуратність завжди важлива особливо в холодні осінні дні - використовуйте підкормлюючі чашки для того, щоб годувати гранично точно і акуратно.
Один з прийомів стимулювання клювання плотви - це підйом поплавця на декілька сантиметрів над водою (до 5 см) і плавне опускання.
Спробуйте використовувати коноплі як насадку. В Англії коноплі є найсильнішою насадкою при лові плотви, а також основним підгодовувальним компонентом. Але не забувайте головне правило - краще годувати помалу, але часто.
Є проблеми в управлінні оснащенням - спробуйте використовувати Back short - невелику дробинку яку розташовують між кінчиком вудилища і поплавцем - ближче до поплавця. Величина дробинки залежить від сили вітру - чим сильніше вітер тим більше дробинка.
Використовуйте правильний розмір поплавця - використання важкого поплавця на стоячій воді і невеликій глибині не збільшить а тільки сильно зменшить кількість клювань. Але з іншого боку було б дурне використовувати поплавець 0.3 грам при глибині в 4-5 метрів.
Якщо у Вас припинилися клювання, це не означає, що плотиця пішла із зони лову. Часто плотиця просто перемістилася в шарах води, і знаходитися декілька вище за ту точку, де Ви ловите... Просто спробуйте змінити глибину, і може Ви знайдете свою зниклу зграйку.
Плотиця ж вимагає постійного підкормлювання,  залежно від того як активно вона відгукується на підкормку.
Однією з кращих підкормок для чистої, прозорої води - є хлібна маса (іноді в Англії це називають рідким хлібом) при цьому ловлять на невеликі шматочки хлібної скориночки.
При лові на падаючу насадку використовуйте styl дробинки, а не звичайні круглі дробинки Ці витягнуті довгасті дробинки створюють більший опір у воді і снасть довше опускається імітуючи падаючу насадку.
Ніколи не бійтеся експериментувати з насадкою. Те що ви годуєте мотилем не завжди означає, що плотиця краще клюватиме на мотиля. Кращою насадкою для плотиці вважається дрібний опариш і одиночний крупний мотиль.
Коли ви ловите дрібну плотицю на достатньо невеликій глибині, хорошою порадою буде використовувати гумку номер 2-3. Тонка гумка згладить неакуратну підсічку і риба не вискочить з води при підсічці.
Завжди майте з собою достатній запас підготовлених повідців. Набагато простіше знайти серед них правильний або укоротити вже готовий чим в'язати новий повідець в самому розпалі клювання.
Прагніть використовувати екстрактор. Гачки з тонкого дроту можуть легко розігнутися, коли Ви намагаєтеся дістати гачок з риби просто пальцями. Після невеликого тренування екстрактор буде незамінною частиною у вашому рибальському приладді.
Порівнюйте розмір риби яку Ви ловите з розміром насадки. Якщо Ви ловите дрібну плотву - кращою насадкою буде дрібний опариш і крупний мотиль. Для крупної плотви - крупний опариш і лялечки опариша будуть ефективнішими.
У водоймищах заселених крупною плотицею хорошою насадкою може служити кукурудза - вона віджене від клювань дрібнішу рибу.
Завжди приділяйте велику увагу виміру глибини. Будь-яка западинка або опуклість на дні може служити притулком для риби. Перш ніж підгодовувати, точно сформулюйте план - де, як і чим, Ви збираєтеся годувати.
Приділяйте більше часу огрузці поплавців. Якщо ви огружаєте поплавець по середину антени - останні дробинки повинні бути номери 12-13. Пам'ятаєте, що тільки правильне огруження поплавеця коректно покаже вам клювання.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на блог  http://fishingukraine.blogspot.com - I love to fish 

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Рецепти варіння раків, як варити раків, скільки варити раків

Рибалка в літню жару – ловимо плотицю

Смажена риба в'юн

Котлети з ікри коропа або сазана

Правила риболовлі в Польщі, чи потрібна ліцензія для рибалок

Воблеры Usami – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Воблеры Strike Pro – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Засолюємо ікру карася, коропа та товстолоба

Ловля карася в липні

Як зберігати опариша?