Ловля карася в грудні

В цій статті хочу розказати про особливості ловлі карася в грудні, які риболовні снасті використовую та про наживку і прикормку. Я не являюся спортсменом-рибаком, тому попробую поділитися своїми знаннями на любительському рівні.

Карася в основному ловлю на ставках та озерах Волинської області. Останні роки зима у Волинській області коротка і якщо льоду на водоймах немає – то карася ловлю по тому ж методу, що і в листопаді. Якщо все-таки рибакам повезло і водойми вкрилися льодом можна їхати на рибалку і пробувати піймати карася. Отже карася з льоду я ловлю зимовими вудками балалайками на мормишку з мотелем. В грудні рідко бувають сильні морози, тому після того які лід скував водойми і після цього на вулиці плюсова температура, я їду на зимову рибалку ціленаправлено ловити карася. В мінусову температуру в мене карась відмовляється клювати. Вибираю місце на ставку біля затоплених кущів або біля дамби де є хоча б 1 метр глибини, свердлю 5 лунок і розставляю вудки-балалайки. Дощечка потрібно для того, щоб карась не вкрав вудку при покльовці і заодно затемнюю лунку.
Зимою здебільшого з льоду клює великий карась та інколи попадається короп. В моїх друзів були випадки коли риба при покльовці затягнула вудку під лід, не хочеться повторяти їхні помилки.
Зимою завжди ловлю карася на мотиля. Мормишку з мотилем виставляю так, щоб вона знаходилася в 5-ти сантиметрах від дна. Після того як я розклав вудки по лунках, кожною балалайкою по черзі граю мормишкою. Інколи буває так, що на нерухому мормишку з мотилем риба не реагує, а тільки починаю грати мормишкою як зразу слідує покльовка.
Буває так, що карась не зразу починає клювати і тут є два варіанти: сидіти на місці і чекати на покльовку чи шукати рибу по водоймі. Тут все залежить від риболова. Коли я впевнений, що риба точно є біля моїх вудок – я сиджу на місці і чекаю на покльовку. Якщо ні – то ходжу по водоймі і обловлюю перспективні на мою думку місця.
Зимою часто клюють трофейні карасі і на рибалці потрібно мати з собою багорик. Адже карася вагою навіть в 200 грам потрібно брати з лунки рукою або багром. Волосінь на моїх балалайках 0,1 мм і витягувати рибу на лід потрібно делікатно.
Підкормкою для ловлі карася з льоду не користуюся. А ось підкинути декілька мотилів під час рибалки в робочу лунку можна.
Пам’ятайте, в грудні перший лід небезпечний. Тим більше в плюсову температуру він починає танути і є загроза провалитися під лід. Перед початком рибалки потрібно впевнитися, що товщина льоду більше 7 сантиметрів і тільки тоді йти ловити рибу. Хоча по собі знаю як хочеться чим по швидше вийти на перший лід і піймати першу рибку з льоду в новому сезоні.
Ось так я ловлю карася зимою. Раджу прочитати мої статті про ловлю карася, а саме:
Ловля карася в січні
Ловля карася в лютому
Думаю рибаку початківцю ці матеріали стануть в нагоді і покльовку карася довго чекати не прийдеться.
Пропоную почитати інші мої статті на риболовну тематику, переходьте по ссилці і приємного вам читання.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на блог  http://fishingukraine.blogspot.com - I love to fish 

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Рецепти варіння раків, як варити раків, скільки варити раків

Рибалка в літню жару – ловимо плотицю

Смажена риба в'юн

Котлети з ікри коропа або сазана

Правила риболовлі в Польщі, чи потрібна ліцензія для рибалок

Воблеры Usami – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Воблеры Strike Pro – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Засолюємо ікру карася, коропа та товстолоба

Ловля карася в липні

Воблеры TsuYoki - копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и ратлины