Тактика ловлі риби на бічний кивок

У яких місцях водоймища ловити бічним ковком (літньою мормишкою)?
Звичайно, існують, класичні місця лову – уздовж водної рослинності або у вікнах, під навислими деревами і тому подібне, але я б рекомендував ловити на будь-яких доступних ділянках водоймища!
Зазвичай застосовують наступний спосіб – починають ловити з однієї точки і потім, рухаючись в одному напрямі, поступово обходять всю ділянку водоймища, яке вибране було для лову. Справа вся в тому, що при цьому відбувається активний  пошук  риби через кожні п'ять-десять метрів, а це у свою чергу практично завжди приводить до піймання риби. Звичайно, клювання риби залежить від безлічі чинників, починаючи від погоди і закінчуючи кольором мормишки, але при такому методі лову, як показує практика, майже завжди можна знайти декілька точок, де будуть клювання.
Розглянемо дві ситуації: коли риба активна і коли – ні.
У першому випадку особливих проблем немає – зазвичай, риба активна по всьому водоймищу, і треба тільки виявити найбільш уловисті точки (якщо водоймище вже відоме риболовові, то тоді просто можна переміщатися по цих точках).
У другому випадку або планомірно обловлюють все водоймище, або якщо віно вже добре вивчене риболовом, то спочатку перевіряють найбільш перспективні точки, а вже потім починають ловити планомірно. При поганому клюванні можна скористатися таким способом: підгодувати декілька точок, де були відмічені клювання, продовжити ловлю, а через 20-30 хвилин повернутися назад і знову пройти по підгодованих точках.
Як ловити – з берега або в забродку?
Відразу хочеться відзначити, що ці два способи доповнюють один одного і тому краще всього їх суміщати, якщо умови лову дозволяють це зробити.
Розглянемо декілька основних варіантів:
1. Ловля на пологому берегу, коли глибина водоймища рівномірно збільшується із збільшенням відстані від берега, класичний приклад – пляж. У такому разі немає особливого сенсу ловити на самому мілководді з берега. Краще увійти до води приблизно по коліно і обловити доступний сектор по довжині вудилища. Якщо клювання рідкісні або взагалі їх немає, треба зробити 1-2 кроки вперед і знову обловити сектор, і так далі, переміщатися на глибину, на скільки дозволяють забродні чоботи (штани).
2. Ловля уздовж зарослого берега. В цьому випадку в першу чергу рекомендується обловити межу між водною рослинністю і чистою водою. Якщо для цього необхідно увійти до води, то робити це треба якомога обережніше. По-перше, як правило, дно буває досить топким і, по-друге, щоб не розполохати рибу, яка може стояти в чагарниках. Якщо після деякого часу клювань немає, то зазвичай поступають, як описано в першому варіанті.
3. Ловля на зарослому водоймищі або «у вікнах».  Ловля досить проста і разом з цим буває дуже ефективна. Методично обловлюють вільні від водоростей ділянки водоймища («вікна»), як з берега, так і взабродку, залежно від довжини вудилища і берегової лінії.
4. Ловля з обривистого берега або на ямах. За таких умов в першу чергу потрібно обловити мормишкою місця під самим обривом або спочатку ями (на звалюванні в глибину), а потім поступово обловити весь доступний сектор.
Хочеться відзначити ще раз, що ловля з бічним ківком є активним способом лову, при якому риболов, як правило, постійно переміщається по водоймищу в пошуку риби. Тому у разі відсутності клювань, затримуватися на одному місці більше 15 хвилин не має сенсу (виключення може складати ловля з підкормкою).
Тепер розглянемо деякі особливості лову на конкретних типах водоймищ.
На ставку або невеликому озері
Зазвичай, такі водоймища, випробовують достатньо сильний пресинг з боку риболовів і риба достатньо обережна, а якщо в такому ставку є хороша кормова база, то риба ще до того ж часто буває вередлива до приманок. Та зате в таких водоймищах можна ловити «мірну» рибу.
Як показує практика, саме лов з бічним ківком на мормишку приносить кращі результати. Основними видами риб, які представляють найбільший інтерес при лови з бічним ківком на невеликих водоймищах є плотиця, карась, окунь, короп, лин, амур.
Окремо хочеться зупинитися на «карасячих» ставках. При лові з бічним ківком карася на таких водоймищах краще підгодувати місце лову і при подальшому більш менш стабільному клюванні періодично підгодовувати цю точку. Переміщатися ж по водоймищу має сенс тільки при слабкому клюванні карася.
Які снасті використовувати?
Оптимальна  довжина телескопічного вудилища 7-8 метрів. При лові уздовж чагарників можна обмежиться і 6-ти метровим вудилищем.
Діаметр волосіні – від 0,09 до 0,12 мм.
Мормишки – невеликі за розміром, вага до 0,3-0,4 р. Номер гачка від 20 до 16.
Приманки – мотиль, опариш, мурашка, муха, дрібний черв'як і «на гру».
На течії (річки, протоки і тому подібне)
Основні види риб, які ловляться на течії з бічним ківком, – плотиця, лящ, окунь, язь, голавль, густера, краснопера, уклеа.
При лови на течії найголовніше підібрати таку вагу мормишки, щоб вона встигала досягти дна і при цьому можна було б зробити хоч би одну проводку. Можна використовувати дві мормишки (тандем) – друга кріпитися або безпосередньо до основної волосіні або за допомогою короткого повідця. Достатньо сильній течії бажано використовувати тандем.
Дуже перспективними місцями лову на течії є місця із зворотною течією, затони і межі між швидкою і слабкою течією.
Які снасті використовувати?
Довжина телескопічного вудилища від 6 метрів і більш (залежно від умов лову).
Діаметр волосіні – від 0,09 до 0,14 мм.
Мормишки – залежно від сили течії. Номер гачка від 20 до 14.
Приманки – мотиль, опариш, мурашка, муха, дрібний черв'як, коник. Особливо результативна рибалка на течії буває «на гру».
На великих озерах і водосховищах
Основні види риб, які ловляться на таких водоймищах з бічним ківком, – плотиця, лящ, окунь, язь, голавль, густера, краснопера, карась, короп.
Загалом, інтерес представляють, як класичні місця лову риби, так і затоки або довгі пляжі, а також місця впадання річок або струмків. Дуже успішна буває лов на островах.
Які снасті використовувати?
Довжина вудилища від 7 до 10 метрів.
Діаметр волосіні – від 0,10 до 0,16 мм.
Мормишки – від 0,2 до 1,2 грама. Номер гачка від 18 до 10.
Приманки – мотиль, опариш, мурашка, муха, черв'як і «на гру».
Загальні поради
Не варто побоюватися ловити взабродку. Ловля в забродку практично не лякає рибу і не позначається на клюванні в гіршу сторону, слід тільки дотримуватися обережності при вході і стоячи у воді, щоб не чинити зайвий шум і сплески.
При виведенні риби ніколи без потреби не піднімайте її з води. Для витягування середньої і крупної риби з води обов'язково використовуйте підсак.
Якщо ловля з бічним ківком ведеться з берега або ж в таких умовах, що відкот вудилища проблематичний або взагалі неможливий, то потрібно вибрати снасть з «бігучим» оснащенням.
Якщо ловля ведеться з «глухим» оснащенням в забродку, то при виведенні риби краще не збирати (складати) коліна вудилища, а відкотити вудилище по воді або при необхідності перед відкотом прибрати тільки одне або два коліна.
Якщо стали часто відбуватися схід риби, перевірте гостроту жала і вигин гачка. Для оперативного заточування жала гачка необхідно при собі мати діамантовий надфіль або спеціальне точило для гачків.
Не забувайте при слабкій активності риби спробувати половити на різні типи (кольори) мормишок. Іноді не тільки зменшення розміру мормишки веде до поліпшення клювання, але і навпаки, заміна на крупнішу мормишку приводить до клювань «мірної» риби.
При слабкому клюванні не забувайте використовувати прикормку. При цьому, чим «кучніше» ляже прикормка в точці лову, тим краще.
Застосовуйте «обманки», які як правило ставлять вище за мормишкою. Як показує досвід, обманки дуже добре працюють при слабкому клюванні, коли риба малоактивна. Також хочеться відзначити, що застосування «обманок» практично завжди збільшує вірогідність клювання.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на блог  http://fishingukraine.blogspot.com - I love to fish 

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Рецепти варіння раків, як варити раків, скільки варити раків

Рибалка в літню жару – ловимо плотицю

Смажена риба в'юн

Котлети з ікри коропа або сазана

Правила риболовлі в Польщі, чи потрібна ліцензія для рибалок

Воблеры Usami – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Воблеры Strike Pro – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Засолюємо ікру карася, коропа та товстолоба

Ловля карася в липні

Воблеры TsuYoki - копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и ратлины