Все про ловлю красноперки

Краснопірка - любить тиху і теплу воду, особливо активно ловиться в наших водоймах з травня по серпень. Практично будь-яке невелике стояче замкнуте водоймище, якщо воно придатне для життя риби і не розорене електровудочниками, є населеним переважно або красноперою, або карасем. Ця риба шукає тиху, без течії воду і захист у вигляді «лісів» підводної рослинності.
Дрібну краснопірку ​​в подібних місцях ловити просто, можна сказати - елементарно. Поплавкову вудку в руки, глибину поменше, практично будь-яку (дощовий черв'як, опариш, тісто) насадку на гачок - і поїхали ... Правда, середня маса улову в такому випадку навряд чи перевищить 50-70 г на особину. Ловити таку риб'ячу дрібноту нецікаво, хоча запевняю - в більшості випадків більш велика краснопірка - поблизу. Тільки от зловити її таким чином зазвичай не виходить. Чому?
Краснопірка, як уже згадувалося - мешканка середніх і верхніх шарів води. До 30% її раціону складає корм, падаючий на поверхню - коники, метелики ручейника, інші комахи. Природно, краснопірка добре бачить не тільки насадку, а й поплавок, і (що важливо) - рибалку. Бачить - і тому не клює.
Трофейна ловля краснопірки в Україні захоплююча, і здійснюється із застосуванням великої кількості різноманітних снастей і способів лову, що дозволяють м'яко покласти насадку на воду на значній відстані від рибалки. Це - квітессенція успіху при ловлі краснопірки.
Що ж це за снасті і способи? До них відносяться перетяжка, матчева вудка, нахлист, і укорочена оснастка, подібна до штекерної, на довгому маховому вудилищі. Крім того, можлива ходова ловля з човна з використанням звичайної вудки поплавця, і ловля цієї риби з використанням ультралайтової снасті.
Перетяжка. Снасть для лову цим способом являє собою два потужних вудилища, оснащених кільцями і інерційними котушками. Поширена снасть, що складається з двох металевих «прутів» з «невськими» котушками. На котушку намотується близько 50 м досить товстої (0,35-0,4 мм) волосіні, до неї кріпляться три-чотири повідця діаметром 0,18-0,2 мм і довжиною 0,4-0,7 м (ідеально - з флюорокарбона) і великими гачками (№ 10-12). Така груба снасть потрібна для того, щоб з легкістю звільняти гачки від зачепів і безбоязно витягувати рибини краснопірки вагою до півкілограма. Відстань між повідцями становить зазвичай 0,6-1 м. Спосіб незамінний на нешироких зарослих водоймах (старицях), а також на суцільних килимах водної рослинності з дуже маленькими вікнами біля берега або далеко від нього. У першому випадку рибалки знаходяться на берегах водойми навпроти один одного, в другому - один рибалка знаходиться в човні, інший - на березі.
Сама ловля краснопірки на перетяжку дуже захоплююча, так як припускає активну участь двох рибалок і узгоджених дій. Мій приятель, наприклад, порівнює цю ловлю з фігурним катанням - в тому сенсі, що партнер може зробити ловлю як дуже легкою, так і майже неможливою. Спосіб особливо рекомендується для прилучення дружин і дітей до риболовлі і розвитку взаєморозуміння між членами родини.
Момент підсічки при цьому способі лову визначається, як в нахлисті - по візуальному контакту риби з приманкою, однак, оскільки ловля проводиться не на «обманку», а реальну наживку, і риба буде вилучатись з води достатньо грубо, краще дати об'єкту лову заковтнути наживку трохи краще. Саме тому між клюванням і підсіканням рекомендується зробити паузу 2-3 с.
Наживка для лову краснопірки на перетяжку може бути будь-якою - опариш, дощовий черв'як, муха ... Влітку найбільш вживана як по легкості добування, так і за привабливістю для риби насадка - коник.
Матчева ловля. Поплавок для лову краснопірки повинен бути досить легким і максимально непомітним у воді, оскільки глибина лову зазвичай невелика. Матчева ловля цієї риби, як правило, здійснюється з човна - в основному, за великого числа зачепів при неточних закидах, оскільки снасть необхідно точно кидати в невеликі віконця або сплавляти до краю водоростей (очерету), але за наявності досить довгого вудилища можна ловити і з берега. Волосінь для повідця бажана флюорокарбонова, яка менш помітна у воді, сам поводок - довжиною не менше 20 см. Гачок нерідко має сенс ставити досить великий (№ 12-14), щоб відсікти дрібну рибу.
Ловля червонопірки з використанням «штекерного» оснащення. Мабуть, найуспішніша снасть при одиночному полюванні на краснопірку. Необхідно махове вудилище (краще - карбонове) довжиною не менше 6 м з укороченим оснащенням і легким, неяскравим поплавком. Укорочена оснастка використовується для того, щоб можна було використовувати надлегкі поплавці й філігранно керувати снастю. Рухаючись вздовж берега водойми, насадку з гачком обережно, без сплеску опускають у «віконця». Іноді, щоб не насторожити краснопірку, застосовується такий прийом - поплавок кладуть на лист латаття, звідки його стягує клюнувша риба. Грузило нерідко піднімають до поплавця, щоб наживка максимально природно опускалася в товщі води. Прикорм при даному способі лову не використовується. Покльовка дрібної краснопірки слідує практично миттєво, великої - приблизно через хвилину. Якщо після декількох клювань настала тиша - краснопірка насторожилася, і потрібно рухатися далі. В якості одягу вкрай бажаним буде камуфляж і антимоскітна сітка, а також жилет - «все своє ношу з собою». Загалом, відчуйте себе снайпером.
Ходова ловля червонопірки із човна. Різновид попереднього способу, але має ту перевагу, що не потрібно продиратися через прибережні кущі і висмикувати ноги з болота берега. Повільно пропливаючи на човні вздовж заростей латать, насадка з гачком по черзі закидається в імовірно привабливі для краснопірки місця. Мінус - потрібен човен, та й добре ця ловля виходить при наявності легкого попутного вітерцю або безшумного електромотора. В іншому випадку доводиться періодично братися за весла, і обережно «підкрадатися» до наступного «віконця».
Нахлист. Красноперка дуже часто, поряд з уклейкою і голавлем, стає трофеєм нахлистовиків на українських водоймах. Але справа в тому, що спеціально для лову краснопірки нахлистову снасть купувати і освоювати, напевно, не потрібно. Її призначення - це все-таки ловля швидкої і обережної риби в кришталевій воді гірських річок. Зазвичай буває навпаки - любителі лову цим способом в очікуванні відпустки і поїздки куди-небудь в Карпати, Альпи або на Кавказ, відточують своє мистецтво на верховий рибі в довколишніх водоймах. Стосовно до лову краснопірки нахлистом є і ще одна проблема, а саме - береги водойм, де вона мешкає, зазвичай густозаросші, а дно топке. Значить, в вейдерсах далеко зайти не вийде ... Але, початківцям нахлистовикам можна рекомендувати краснопірку ​​як гарний об'єкт для тренувань, якщо умови дозволяють працювати нахлистовою снастю.
Ультралайт. Ефектний спосіб лову краснопірки, але не дуже ефективний, на жаль, через часті зачепи снасті за траву. Ловлять червоноперку ​​на саморобні мікропоппери, міні-вертушки і міні-воблери. Проводку здійснюють, як правило, в товщі води.
Прикорм для лову краснопірки рідко використовується, в основному - при лові дрібної риби в зручних, з точки зору рибалки, місцях. Іноді має сенс застосовувати великі, повільно тонучі і добре помітні компоненти - наприклад, вівсяні пластівці. Якщо говорити про оригінальні суміші, то прикорм здійснюється невеликими порціями недозволожненої підкормки. Але слід пам'ятати - з огляду на те, що основна приваблива складова прикормки саме для цієї риби - візуальна, приверне вона рибу в кращому випадку в радіусі двох-трьох метрів.
Насадка. Як вже згадувалося, при ловлі краснопірки на вудку може бути практично будь-яке, в тому числі - і борошняне тісто. Однак тваринні насадки - дощовий черв'як, опариш, коник - кращі, оскільки краще знайомі рибі, міцно тримаються на гачку і приваблюють більші екземпляри.
Покльовка краснопірки, як правило, впевнена і характерна - поплавок або тоне, або, найчастіше, з прискоренням веде вбік. З підсічкою, особливо, якщо ловля йде на тваринні насадки, поспішати не потрібно. Пручається краснопірка досить помітно. Тому ловля дрібних екземплярів цієї риби часто стає першою сходинкою рибальської науки для юних рибалок.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на блог  http://fishingukraine.blogspot.com - I love to fish 

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Рецепти варіння раків, як варити раків, скільки варити раків

Рибалка в літню жару – ловимо плотицю

Смажена риба в'юн

Котлети з ікри коропа або сазана

Правила риболовлі в Польщі, чи потрібна ліцензія для рибалок

Воблеры Usami – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Воблеры Strike Pro – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Засолюємо ікру карася, коропа та товстолоба

Ловля карася в липні

Воблеры TsuYoki - копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и ратлины