Тактика ловлі карася!

Покоління рибаків, чиє дитинство пройшло в 70-80-х роках, напевно, пам'ятає, що коли батьки відправляли тебе в село, то найцікавішим було половити карасиків в сільському ставку. Ось це захоплення у мене міцно збереглося і перейшло вже в зрілий вік.
Основними місцями, куди мене возив тато, були ставок в селі Старостав, Цегів, Холонів, Сільце, Марковичі, Боровичі, Хріницьке водосховище Горохівського районі та р. Стил на території Луцького району.
Найпоширенішими насадками в дитинстві були шарики з хліба і гнойовий черв'як, а карася можна було наловити відро.
Пройшов час, змінилася «пристрасть» карася і рибаки почали «пропонувати» йому всю більшу різноманітність насадок. На що ж зараз ловлять цю рибу?
Насадка
Як не дивно, але на черв'яка карась клює майже скрізь, але багато хто вважає за краще ловити його на «бовтану» манку. У цій насадці його привертає м'якість і відсутність форми насадки на гачку (у воді манка розмокає і поступово стікає з гачка, набуваючи витягнутої форми).
Є і інші чинники, на які риболовам слід звернути увагу. Відомо, що влітку в раціоні карася переважає рослинна їжа і при лові, він віддає перевагу насадкам рослинного походження. До таких насадок відносяться хліб (краще чорний), каші, тісто, розпарені зерна пшениці і вівсянки. Багато риболовів підмішують в насадки різні пахучі речовини. Вельми уловистою насадкою є м'якиш чорного хліба з додаванням невеликої кількості пережареного з цибулею рослинного масла. Ця насадка працює навіть в липні, коли у карася немає проблем з кормом.
Добре зарекомендувала себе насадка з м'якиша білого хліба в суміші з кислим сиром. Вона привертає карася своїм специфічним запахом. Сир для такої насадки в закритому посуді ставлять на тиждень в тепле місце.
Добре клює карась на пшоняну кашу. Готують її так. У невелику каструльку наливають стакан води, розчиняють в ній чотири чайні ложки цукру і додають 1/3 стакана пшона. Далі варять на маленькому вогні при постійному помішуванні до повного розварювання. Охолоджену кашу розминають в руках, додаючи муки (пригадаєте, як ваша мама робила тісто для домашньої локшини). Далі у кожного рибака свій рецепт. Я додаю розтерті печива (3-4 штуки) і пару чайних ложок рослинного масла. Замішую. І можна відправлятися на рибалку.
Вам напевно відомі ставки, де карася годують «як на забій». Кожен рибак прагне більше насипати прикорму, щоб переманити рибу до своїх поплавців. Проте так робити не варто, але про прикорм поговоримо пізніше. Так от, в таких водоймищах описана вище насадка працює погано. Там краще ловити на гнойового черв'яка або опариша.
Прикорм
Прикорм складається, як правило, з декількох компонентів. Для того, щоб правильно змішати прикормку, потрібно знати смаки і пристрасті карася в даному водоймищі. Думаю, що в цьому і полягає майстерність риболова.
Грубу помилку здійснюють риболови, що люблять рясно закидати місце лову кормом. Наша мета – привернути рибу, розпалити її апетит і утримати її на місці лову, а не нагодувати досхочу. Зробити це дозволяє грамотно сформована підкормка, різні складові якої доповнюють один одного. Основний елемент підкормки може бути: подрібнені житні і пшеничні сухарі, макуха, подрібнене насіння конопель, соняшнику, пшоно, гречка. До них додають наповнювачів: сухе молоко, яєчний порошок і .т.д.
Як ароматизатори застосовують соняшникову олію, ваніль, ефірні масла, а також какао, тмин, корицю, мед. Фруктові есенції дюшес, карамель, барбарис – теж відносяться до цієї категорії. Ароматизаторами потрібно користуватися дуже обережно, тому що коштує вам з ними переборщити, як рибалка зіпсована.
Тваринними добавками служать дрібний мотиль, рубані черв'яки і дрібний опариш (найважливіша частина підкормки).
Підкормку виготовляють у вигляді сухої суміші, а тваринні добавки додають безпосередньо на рибалці. Воду краще брати з того водоймища, на якому ви збираєтеся рибалити. У готову підкормку додають розпушувач, наприклад річковий пісок. Кулю розміром з куряче яйце закидають у воду, при ударі об воду віна повинна розбитися.
Тактика лову
Важливим є і принцип лову цієї риби. Навіть у трав'янистих місцях насадку слід опускати якомога ближче до дна. Зазвичай досвідчені риболови тримають її в 3-5 см від нього. У жаркі сонячні дні, коли карась нерідко гуляє зграями зверху, насадку тримають в 10-12 см від поверхні води. При лові в трав'янистих місцях краще застосовувати мормишку. Вона не тільки більш уловиста, але і значно рідше в порівнянні з гачком зачіпляється за рослини і зачіп легко виявити. Мормишкою можна обловлювати з берега або з човна вікна в трав'янистих місцях. Для такого лову підходить легке вудилище середньої довжини (2,5-3 м), обладнане бічним ківком, забарвленим в яскравий колір, і котушкою. З її допомогою міняють довжину волосіні при лові і при виведенні риби.
Багато риболовів не раз помічали бульбашки повітря, що йдуть з дна водоймища. Їх піднімають, роївшись в мулі, короп, лин, лящ і карась, але у водоймищах чисто карасів вони належать тільки йому. Марно в цей час пропонувати йому хлібну кульку або іншу насадку рослинного походження. А ось на мотиля або на невеликого гнойового черв'яка він може охоче узяти.
Літом крупного карася успішно ловлять на глибоких місцях з ямами і перепадами глибин. Рано вранці в більшості випадків в таких місцях він не клює. Вернувшись з мілини на відпочинок, їжа карася практично не цікавить. Але, через декілька годин, частіше всього біля 8 годин ранку, у нього починає з'являтися апетит. Відмічено, що на черв'яка, мотиля і інші насадки тваринного походження в цей час він майже не бере. Досвідчені карасятники для такого лову завжди готують декілька насадок з тіста, хліба і каши. І якщо якась з них припала до смаку карасеві, то успіх забезпечений.
Осінню карася шукають на виходах з ям і в самих ямах. Прокидається він пізно, тільки в 10-11 годині він дає про себе знати слабкими, ледве помітними клюваннями.
Клювання карася добре помітні і різко виражені навесні, коли він голодний. Поплавець без коливань йде під воду або убік, рідше лягає на бік. У цей момент і потрібно підсікати. Підсічка повинна бути короткою і не дуже сильною.
Крупний і середній карась влітку бере лежачу на дні приманку на зразок ляща або лина. Поплавець, гойднувшись, починає лягати на бік. В той момент, коли поплавець повністю завалиться, треба підсікати. Як я переконався, не треба чекати, коли поплавець піде убік або почне занурюватися. Якщо трохи запізнитися, карась, як правило, встигає виплюнути насадку.
Крупний карась при виведенні сильно впирається, і якщо волосінь тонка – не поспішаєте швидко тягнути його на берег. Підводите його обережно, не ослабляючи волосінь. Брати з води крупні екземпляри краще підсаком.
Якщо ви освоїте всі мої рекомендації, то зловити карася, навіть великого для вас не складе труднощів.
Успіху вам.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на блог  http://fishingukraine.blogspot.com - I love to fish   

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Рецепти варіння раків, як варити раків, скільки варити раків

Рибалка в літню жару – ловимо плотицю

Смажена риба в'юн

Котлети з ікри коропа або сазана

Правила риболовлі в Польщі, чи потрібна ліцензія для рибалок

Воблеры Usami – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Воблеры Strike Pro – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Засолюємо ікру карася, коропа та товстолоба

Ловля карася в липні

Воблеры TsuYoki - копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и ратлины