Ловля ротана навесні

Ротан – ненажерливий хижак, який ніколи не відчуває почуття ситості. Плодиться дуже швидко, також швидко зростає. Це дуже приємно для наших рибалок, адже ловити ротана – приємне задоволення. Немає погоди, в яку ротан б не клював, але все ж теплі, сонячні дні йому більше до смаку. Враховуючи, що рибалки вибираються на річку переважно в ясні дні, то ловля ротана навесні буде дуже продуктивним заняттям.
Відомо, що рибалки часто називають ротана «весняним подарунком». Ця назва не випадкова – завдяки тому, що ротан вибирає для житла дрібні водойми невеликої площі і від льоду вони очищаються набагато раніше, ніж річки і озера. Так що поки інші чекають карася і щуку можна наловити смачних ротанов. Тим більше що ловля ротана навесні продуктивна – жор у нього буде відмінний.
Навесні, на відміну від літа, великий ротан годується найбільш активно. Шанси зловити великий екземпляр помітно збільшуються саме навесні. Влітку ж клювати частіше будуть дрібні і середні особини.
Ловля ротана весною – на що ловити?
На що ж ловити ротана? Вибір снасті очевидний, і найбільш зручно буде ловити його цими способами:
- поплавкові вудки;
- мормишка;
- донка.
Отже, розглянемо плюси і мінуси кожної снасті.
Поплавкові вудки
Ловля ротана весни на озері
Самий явний лідер серед інших снастей. Для лову ротана варто вибрати легку поплавкову вудку, яка буде зручно лежати в руці. Оскільки далеких закидів не передбачається – то і довжина її не особливо важлива. Вибирайте те вудилище, з яким вам буде комфортно. Ротан клює часто і різко, так що рухатися Вам доведеться багато. Не обов'язково навіть оснащувати вудилище котушкою, для полегшення ваги можна цілком обійтися простим шматком ліски, прив'язаної до кінця.
Волосінь слід брати не дуже товсту, приблизно 0,2 мм, однак, якщо Ви опинилися на водоймі випадково і під рукою є тільки товста волосінь – це не біда, піде і вона. Розмір гачка теж не особливо важливий, але не варто використовувати дуже великі гачки – ротан любить заковтувати наживку цілком, так що беріть гачок №3 або №4.
Ловля на мормишку
Особливої хитрості тут не потрібно – чіпляєте яскраву мормишку і робите нею будь-які рухи – ротан кинеться на неї не вагаючись. Бували випадки коли ротана ловили на гачок, пофарбований в червоний колір. Але я б порекомендував все ж начепити на гачок черв'яка.
Ловимо ротона на донку
Ловля на донку не відрізняється особливою хитрістю, так і особливих порад тут дати не можна. Вибирайте не дуже важке грузило, все ж специфіка водойми диктує своє. Зручніше ловити буде на донну вудку.
Прикормка
Прикормлювати ротана немає ніякого сенсу, він і так дуже жадібно бере навесні. Але якщо хочеться приманити більше особин можна використовувати все підряд – різаний хробак, мотиль, опариш, шматочки м'яса – використовуйте все, що може привернути цього хижака. Особливо йому подобається «запах» крові.
Насадка для лову ротана навесні
Як говорилося раніше – ротан може клювати на порожній гачок, яким «дригають» у нього перед носом. Однак велику рибу таким прийомом не проведеш. Так що насаджуйте на гачок черв'яка, мотиля, опариша, шматочок м'яса і навіть на «плівку», зрізану з шматка яловичини. Ротан з'їсть все, що смачно пахне і ворушиться.
Погода і місця стоянок
Як я і говорив – ротан особливо любить сонячну погоду, але і в будь-яку іншу клювання не припиняє. У безвітряну погоду слід трохи «рухати» поплавком. Пояснюється це тим, що ротан любить рухомі предмети. Він довго вдивляється зі свого укриття, а потім здійснює швидкий ривок, одночасно заковтуючи приманку глибше. Також іноді можна «смикати» гачком, як при блешнінні. Враховуйте цю його особливість і клювання буде відмінним. У вітряну погоду особливо сенсу в такому маневрі немає – вітер буде «ганяти» поплавок з боку в бік, заставляючи приманку переміщатися.
Наприкінці варто відзначити ще одну особливість ротана – якщо раптом він зірвався у Вас з гачка – не турбуйтеся, він нікуди не пішов – опускайте гачок в те місце, куди він упав, і через деякий час він знову опиниться на гачку.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на блог  http://fishingukraine.blogspot.com - I love to fish

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Рецепти варіння раків, як варити раків, скільки варити раків

Рибалка в літню жару – ловимо плотицю

Смажена риба в'юн

Котлети з ікри коропа або сазана

Правила риболовлі в Польщі, чи потрібна ліцензія для рибалок

Воблеры Usami – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Воблеры Strike Pro – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Засолюємо ікру карася, коропа та товстолоба

Ловля карася в липні

Воблеры TsuYoki - копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и ратлины