Ловля щуки з льоду на жерлиці

Нещодавно писав статтю на блозі про мої саморобні жерлиці. Тепер хочу розказати про ловлю щуки на жерлиці з льоду.
Згідно правил рибної ловлі для рибака-любителя зимою можна ловити максимум на 5 жерлиць. Щуку на зимові жерлиці можна піймати як на річках, так і на малих ставках, озерах та водосховищах. Оскільки для рибалки зимою дозволяється ловити на 5 жерлиць, рибаки часто поєднують ловлю щуки з ловлею окуня на блешні або плотицю з окунем на мормишку з мотилем.
Сьогодні в Україні рибалка один з найпопулярніших видів відпочинку і щоб зайняти хороше місце для своїх жерлиць на лід потрібно виходити в 3-4 години ранку.
В ночі при пошуку перспективних місць для рибалки та розставлянні жерлиці без ліхтарика не обійтися. Тому перед поїздкою на водойму потрібно ретельно перевірити справність ліхтарика та стан заряду батарейок чи акумуляторів. Особисто я на рибалку з жерлицями з собою беру 2 ліхтарики на випадок якщо перший ліхтарик перестане світити.
Коли я прийшов на перспективне місце, починаю бурити лунки. Обов’язково потрібно мати з собою лопатку-шумівку щоб очистити лунку від кусочків льоду які залишися після свердління лунки. Лунка повинна бути чистою, адже на протязі всього дня в мороз лунка може замерзнути і в кінці рибалки прийдеться видовбувати волосінь, повідець та гачок з льоду. Також в замерзлій лунці не видно покльовки риби. Тому коли лунка прочищена від кусочків льоду, я накриваю її дощечкою від жерлиці яка по розмірах закриває всю лунку і зверху засипаю її снігом. Так лунка практично не замерзає на протязі дня, хоча я кожні 2-3 години перевіряю її стан. Якщо бачу що лунка починає замерзати – прочищаю її лопаткою-шумівкою.
Живець для ловлі на жерлиці найкраще брати з водойми де плануєте ловити щуку. Але така можливість є не у всіх риболовів, тому можна використовувати всю рибу яку зможете знайти до рибалки. В мене основний живець це карась, плотиця та краснопера. Також пробував ловити щуку на йоржа, ротана, окуня. Живця наживляю через спину, щоб не травмувати хребет рибі. Також пробував протягати повідець через рот за зяброву кришку, але живець швидко вмирає і є нецікавим для щуки.
Коли жерлиці розставлені і прапорці заряджені – чекаємо на клювання риби. Як тільки прапорець вистрелив, не поспішайте зразу підсікати рибу. Коли щука атакує живця – вона відпливає з рибкою на певну відстань і тоді зупиняється щоб заковтнути свою здобич. Після цього щука знову починає плисти в своє укриття і тоді потрібно її підсікати. На льоді картина виглядає так: вистрелив прапорець і з котушки риба змотує волосінь. Потім котушка зупиняється і за деякий час знову починає змотуватися волосінь. Ось тепер потрібно підсікати.
Буває і так, що після першого змотування волосіні проходить 1-2 хвилини, а котушка стоїть на місці. Тут або наша жерлиця була поставлення в місці засідки щуки і риба просто заковтнула живця на місці, або щука вкололася гачком трійника і виплюнула живу рибку. У всякому випадку потрібно почекати ще хвилину другу, вибрати волосінь і зробити контрольну підсічку.
При ловлі щуки на жерлиці зимою в кожного рибалка повинен бути багор. Можливо коли у вас клює щука вагою 1-2 кілограми її можна достати з лунки без багра, але коли попадаються екземпляри від 3-х кілограм – тут без багра важко обійтися. Багорик багато місця не займе, а ось жалкувати про втрачений трофей через відсутність багра ви будете довго.
По риболовних правилах вся щука довжиною до 35 сантиметрів відпускається назад в водойму. Якщо цього не робити, в наших водоймах практично не залишаться цієї зубатої хижачки.
------------------------------
Копирование материалов разрешено только с согласия автора и со ссылкой на блог http://fishingukraine.blogspot.com - I love to fish

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Рецепти варіння раків, як варити раків, скільки варити раків

Рибалка в літню жару – ловимо плотицю

Смажена риба в'юн

Котлети з ікри коропа або сазана

Правила риболовлі в Польщі, чи потрібна ліцензія для рибалок

Воблеры Usami – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Воблеры Strike Pro – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Засолюємо ікру карася, коропа та товстолоба

Ловля карася в липні

Воблеры TsuYoki - копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и ратлины