Ловля плотиці на закритих водоймах з льоду

Зимова рибалка з льоду в мене в основному проходить на закритих водоймах: невеликі ставки та кар’єри. Тому в цій статті хочу розказати про свої снасті та тактику ловлі плотиці зимою на закритих водоймах.
Для ловлі плотиці зимою з льоду я користуюся вудками балалайками. Вудочкою такого типу плотицю можна ловити як на гру мормишкою так і на стояка. Кивки для зимової рибалки використовую з металічної пружинки. Волосінь використовую діаметром 0,1 мм, але потрібно переходити на більш тонший діаметр волосіні. Мормишки використовую як вольфрамові так і олов’яні. В процесі ловлі експериментую з формою та кольором і стараюся знайти ту мормишку, яку плотиця найкраще атакує при ловлі.
Кожну лунку на водоймі починаю обловлювати по такому плану:
1. опускаю мормишку з мотилем на дно водойми і починаю повільно піднімати мормишку плавними покачуваннями вудилищем на висоту 30 см.;
2. на висоті 30 см. роблю контрольну підсічку і повільно опускаю мормишку з плавними покачуваннями;
3. декілька разів стукаю мормишкою по дну водойми і піднімаю мормишку на висоту 3-5 см. Нерухому мормишку тримаю 2-3 секунди;
4. якщо немає покльовки риби – повільно піднімаю мормишку на висоту 30 см, але на цей раз з активним коливанням кивка.
5. на висоті 30 см. контрольна підсічка і повільно опускаю мормишку з активним коливанням кивка.
Якщо після цих маніпуляцій в лунці не було покльовки – переходжу на наступну лунку.
Плотицю зимою можна ловити і на вудку-стояка. Часто буває так, що на гру мормишкою плотиця не реагує, але тільки я кладу вудку на лід – слідує покльовка. Для ловлі плотиці на вудку-стояка в мене є 5 вудок. Лунку закриваю дощечкою від зимової жерлиці, щоб при покльовці великої риби вудка не потонула в лунці.
Мормишку опускаю на глибину 5 см. над дном і час від часу пальцем покачую кивок на зимовому вудилищі. При покльовці плотиці кивок припіднімається вгору або опускається до дощечки.
На зимовій рибалці при ловлі плотиці можна користуватися підкормкою. Особисто зимовою підкормкою не користуюся, а друзі часто застосовують як магазинні зимові підкормки, так і самі перемішують дрібного мотиля з макухою та панірувальними сухарями.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на блог  http://fishingukraine.blogspot.com - I love to fish  

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Рецепти варіння раків, як варити раків, скільки варити раків

Рибалка в літню жару – ловимо плотицю

Смажена риба в'юн

Котлети з ікри коропа або сазана

Правила риболовлі в Польщі, чи потрібна ліцензія для рибалок

Воблеры Usami – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Воблеры Strike Pro – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Засолюємо ікру карася, коропа та товстолоба

Ловля карася в липні

Воблеры TsuYoki - копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и ратлины