Ловля карася в березні

В цій статті хочу розказати про особливості ловлі карася в березні, які риболовні снасті використовую та про наживку і прикормку. Я не являюся спортсменом-рибаком, тому попробую поділитися своїми знаннями на любительському рівні.
Карася в основному ловлю на ставках та озерах Волинської області. Якщо лід на початку березня ще вкриває водойми, то тактика пошуку та ловлі карася така сама, як і влютому.  Правда, в березні останні роки лід на водоймах повністю розтає і карася можна ловити як з берега так і з човна. Весняна нерестова заборона ловлі риби з човна починається 1 квітня.
В березні карась більш активний на невеликих річках чим на закритих водоймах. Я не іхтіолог і не знаю з чим це пов’язано, але в березні карася починаю ловити на річках снастю бічним кивком чи літньою мормишкою. Також якщо на водоймі немає великої хвилі, на човні обловлюю місця біля заростів комишу або затоплених кущів. Якщо через погодні умови ловля на човні неможлива, тоді можна попробувати піймати цю рибу донками або фідером.
На рибалку в березні виходжу в 8-9 годин ранку і ловлю до 17-18 години. Карась на початку весни малоактивний, але дрібна рибка не надоїдає своїми покльовками. В цю пору можна розраховувати на трофейного карася. Мої знайомі карасятники не раз хвалилися трофейними карасями які мали вагу більше 1 кілограма. Я таких великих карасів не ловив в березні, але рибки від 200 грам радували своїми клюваннями.
Найкращою наживкою для карася в березні звісно буде мотиль. При ловлі літньою мормишкою крім мотиля за наживку можна використовувати червоного черв’яка або опариш. Вода в водоймах ще холодна і наживки рослинного походження будуть недоречні.
При ловлі карася ранньою весною на поплавочну вудку, донку або фідер потрібно використовувати тонкі повідці (0,1-0,12 мм) та маленькі гачки для мотиля. Обов’язково потрібно мати біля себе підсак, оскільки риба клює велика і делікатною снастю її не підняти з води на берег. Тонкий повідець не витримає і трофейний карась повернеться назад в водойму з пірсингом в губі. Рибу можна брати і руками, але особисто для мене підсаком користуватися зручніше.
Підкормку для ловлі карася в березні не використовую. Просто обловлюю перспективні крапки і шукаю активну рибу яка хоче їсти.
Ось так я ловлю карася весною. Раджу прочитати мої статті про ловлю карася, а саме:
Думаю рибаку початківцю ці матеріали стануть в нагоді і покльовку карася довго чекати не прийдеться.
Пропоную почитати інші мої статті на риболовну тематику, переходьте по ссилці і приємного вам читання.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на блог  http://fishingukraine.blogspot.com - I love to fish  

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Воблеры Strike Pro – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Воблеры TsuYoki - копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и ратлины

Воблеры Usami – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Воблеры Flagman - копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Воблеры Kosadaka - копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Воблеры Sprut Спрут – кто есть кто: копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Смажена риба в'юн

Отзыв о спиннинге Crazy Fish Arion ASR762S-L

Білий амур запечений в духовці

Воблеры Lucky John Лаки Джон – кто есть кто: копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Форма зворотного зв’язку

Имя

Электронная почта *

Сообщение *