Звіт за 15 серпня 2016 року – річка Бистриця Надвірнянська, м. Надвірна

Давно мріяв половити форель (пструг струмковий) спінінгом в гірських річках Закарпатської чи Івано-Франківської області і нарешті мені випала така нагода. На роботі взяв відгул та поїхав провідати родину в Івано-Франківськ і попутно допомогти їм з домашньою роботою. Також взяв з собою ультралайтовий спінінг, попробую цього року піймати форель в гірських річках. В інтернеті Івано-Франківець Ігор Рема підказав в яких річках водиться форель і перший мій виїзд відбувся в місто Надвірна на річку Бистриця Надвірнянська. Автобуси з Івано-Франківська відправляються в Надвірну кожних пів години, тому проблем з добиранням до місця ловлі не було. Місцеві жителі Надвірної показали мені дорогу до річки і ось на березі я вже складаю свій ультралайтовий спінінг і першою спінінговою приманкою в воду полетіла вертушка меппс аглія лонг №00. Але через сильну течію її викидало на поверхню води і я замінив її на воблер страйк про бебі про. Буквально за декілька закидів заробляю покльовку з сильним ударом. Зразу подумав, що це форель, але коли підвів рибу до берега, побачив кленя. Достав фотоапарат щоб сфотографувати першу рибу на річці Бистриця Надвірнянська, а батарейки забув дома. Прийдеться фотографувати сьогоднішній улов камерою з телефона.
Тільки відпустив рибу в річку як почав падати маленький дощик. Вдягаю риболовний плащ формакс про який напишу відгук в кінці сезону і продовжую обловлювати перспективні крапки на річці. Ось заробляю ще одну поковку, але риба сходить. Годину часу полоскав приманки в річці і ось знову покльовка, але воблер атакував маленький клень. А де ж форель? Місцеві жителі казали, що в річці також можна піймати харіуса. Продовжую йти берегом та по річці і обловлювати цікаві місця. Міняю приманки, але тишина. Таке враження, що риби в річці немає. Нарешті відчуваю потяжку спінінга, риба атакувала приманку без удару і біля берега бачу що це пструг струмковий. Щоб форель не отримала опіків змочую руку в річці, риба така вертка і фотографуватися не хоче.
Якось фотографую її та відчіпляю воблер бебі про який вона атакувала. Пам’ятайте, що форель знаходиться в червоній книзі України і забирати її додому забороняється. Продовжую рибалку і замітив як з гори почали падати камені.
Зверху здавалося, що це маленькі камені, але коли вони почали ламати дерева, аж моторошно стало. Погода якась незрозуміла, то дощ, то сонце. Риболовний плащ то вдягаю, то ховаю в рюкзак. Подув прохолодний вітер. Я обернувся назад і побачив чорні хмари які вишли з-за гори.
Спочатку почав падати дрібний сильний дощ, а потім як почало лити з неба – таке враження що хтось на голову мені ллє без перестанку воду з відра. Біжу під дерева, щоб не замочити фотоапарат та телефон. Риболовний плащ формакс натуральне г…м…о. Вода затікала під плащ і футболка була мокра. Так під деревом я постояв одну годину. Коли дощ послаб вийшов знову до річки щоб глянути яка там зараз тече вода. На щастя вода чиста і можна продовжити рибалку. Вирішив половити воблером ридж 35 і зразу ловлю кленя вагою 130-150 грам, але коли підвів рибу до берега і достав телефон щоб зробити фото головень втік. Через мить знову ловлю кленя але в дощ не хотів доставати фотоапарат. Клень час від часу радує своїми польовками, але я приїхав сюди ловити струмкову форель. До кінця рибалки ловив воблером ридж 35 на який було найбільше покльовок. Дощ перестав падати і під кінець рибалки заробляю сильний удар. Головень вискакував з води як форель і після фото сесії відправився назад в річку.
За 7 годин прогулянки по річці Бистриця Надвірнянська під дощем мені вдалося піймати 1 форель та 6 кленів. 3-м кленям вдалося втекти в самих ногах. Жодна риба не постраждала і вернулася назад в річку, щоб в майбутньому радувати своїми покльовками інших риболовів. Ось така рибалка в мене була в місті Надвірне Івано-Франківської області. Відпочинок подовжується, ще маю 2-3 дня на рибалку і надіюся, що зловлю таки харіуса спінінгом та форелі в гірських карпатських річках.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на блог  http://fishingukraine.blogspot.com - I love to fish  

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Воблеры Strike Pro – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Воблеры Flagman - копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Воблеры Usami – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры