Ловля карася на літню мормишку або бічний кивок

Як тільки я почав займатися ловлею риби на літню мормишку або бічний кивок, карась був однією з тих риб які атакували мою мормишку найчастіше.
Для ловлі карася літньою мормишкою я користуюся 6-ти метровим графітовим вудилищем Глобе Нью Хантер з кільцями. Не раджу купувати для ловлі риби на бічний кивок склопластикові вудилища, адже вони важкі і в кінці риболовного дня ваші руки можуть «відлетіти» від болю. Під час ловлі риби на літню мормишку вудилище постійно знаходиться в руках рибака яким потрібно постійно придавати гру мормишці. Тому при покупці вудилища для літньої мормишки раджу зразу купувати легке графітове вудилище.
Котушка в мене звичайна – інерційна. Волосінь для ловлі карася на літню мормишку використовую діаметром 0,14 мм. Мормишки для ловлі карася купую олов’яні або саморобні мідні та латунні. Кивок для літньої мормишки в мене виготовлений з пружинки пильника на кінці якої майстер приклеїв маленький шарик для кращої візуалізації покльовки риби.
Серед наживки для ловлі карася на першому місці в мене черв’як. Інколи серед наживок використовую опариша або мотиля. Пробував наживляти на мормишку парену пшеницю або перловку, але на наживки тваринного походження карась клює набагато краще.
Ловлю карася бічним кивком розпочинаю з проміру глибини мормишкою. Коли знайшов дно починаю плавною грою кивком помаленьку піднімати мормишку на відстань 30-50 см від дна після чого так само плавно з грою опускаю мормишку на дно. Корисно після цього постукати мормишкою з наживкою по дну. Часто після таких маніпуляцій з мормишкою бічний кивок припіднімається і починається боротьба з карасем.
До речі, свого трофейного карася я піймав саме на снасть літня мормишка або бічний кивок який заважив 909 грам і був зловлений на глибині 30 сантиметрів.
Ловля карася літньою мормишкою або бічним кивком є дуже азартною. Для пошуку карася потрібно буде походити по берегу, але коли риба буде знайдена – часті покльовки активної риби надовго залишаться в пам’яті риболова.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на блог  http://fishingukraine.blogspot.com - I love to fish

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Рецепти варіння раків, як варити раків, скільки варити раків

Рибалка в літню жару – ловимо плотицю

Смажена риба в'юн

Котлети з ікри коропа або сазана

Правила риболовлі в Польщі, чи потрібна ліцензія для рибалок

Воблеры Usami – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Воблеры Strike Pro – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Засолюємо ікру карася, коропа та товстолоба

Ловля карася в липні

Воблеры TsuYoki - копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и ратлины