Наживка і тактика ловлі риби на літню мормишку або бічний кивок

Якщо ви вже знаєте як зібрати снасть для літньої мормишки або бічного кивка, тепер самий час поговорити про наживку яка зацікавить рибу на мормишці.
Ловля риби на бічний кивок або літню мормишку є такою ж активною як і спінінгова ловля. Основні наживки для рибалки в мене тваринного походження: це червоний черв’як, опариш та мотиль. Також на березі, в річці на дні та під каменями можна знайти личинку стрекози, бокоплава, маленьку п’явку, жучка.
Під час ловлі на літню мормишку до місця ловлі потрібно підходити тихо, сильно не шуміти. На новому місці починаємо обловлювати крапки біля берега і якщо покльовок немає – тихенько підходимо ближче до води і обловлюємо крапки на водоймі в секторі ловлі.
Дуже перспективними місцями на водоймі є звисаючі на водою гілки з дерев та кущів. Під ними в воді завжди ховається риба яка з радістю буде атакувати вашу мормишку з наживкою. В таких складних місцях немає кращої снасті за літню мормишку. Опускаємо мормишку на дно і починаємо гру з підйомом і якщо немає покльовки – опускаємо з грою нашу мормишку з наживкою на дно. Якщо в цьому місці є риба – вона обов’язково атакує мормишку з наживкою.
Якщо за 7-10 проводок покльовки відсутні – змінюємо місце ловлі. Як я писав вище, ловля на бічний кивок або літню мормишку схожа на спінінову ловлю. Потрібно постійно переміщатися по водоймі і шукати рибу яка буде атакувати вашу наживку. Під час кожної проводки потрібно бути готовим до покльовок трофейної риби, адже вона часто атакує рухому наживку на мормишці.
Можна пробувати ловити рибу бічним кивком на безнасадочні мормишки, але мені така ловля не дуже подобається і я ловлю виключно на мормишку з наживкою.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на блог  http://fishingukraine.blogspot.com - I love to fish  

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Рецепти варіння раків, як варити раків, скільки варити раків

Рибалка в літню жару – ловимо плотицю

Смажена риба в'юн

Котлети з ікри коропа або сазана

Правила риболовлі в Польщі, чи потрібна ліцензія для рибалок

Воблеры Usami – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Воблеры Strike Pro – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Засолюємо ікру карася, коропа та товстолоба

Ловля карася в липні

Воблеры TsuYoki - копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и ратлины