Любительська ловля окуня мікроджигом

Мікроджиг – це різновид спінінгової ловлі риби на дрібні силіконові приманки.
В любительській ловлі окуня мікроджигом основними приманками будуть силіконові твістери, віброхвости та різні імітації живих організмів якими окунь любить поласувати (личинки комах, п’явки, черв’яки, мотиль). Силіконові приманки виготовляють із звичайного силікону або їстівного. Довжина приманки коливається від 1,5 до 5 сантиметрів.
Рибаку-любителю залишиться обрати розмір, тип силіконової приманки та колір і можна переходити до вибору монтажу: джиг-головка з впаяним гачком або шарнірні монтажі (в народі їх називають вухаті грузила або чебурашки). Джиг-головки для мікроджигової ловлі окуня використовують вагою від 0,5 до 2 грам.
Джиг-головка з впаяним гачком та силіконова приманка найпопулярніша оснастка серед любителів спінінгової ловлі риби.
Шарнірні монтажі поділяються на 2 види: джиг-головки з впаяними вушками та розбірні грузила.
Джиг-головку з впаяними вушками за допомогою заводного кільця з’єднують з джиговим гачком.
У розбірних грузил дріт з джиг-головки виймається і в такий спосіб можна монтувати як звичайні спінінгові гачки так і офсетні гачки або двійники.
Вага джиг-головки підбирають в залежності від умов ловлі: глибина водойми, водойма з течією або без…
Оскільки з мікроджиговими спінінговими приманками та монтажами ми розібралися, залишилося вибрати снасті. Для ловлі окуня мікроджигом спінінг повинен відповідати наступним характеристикам:
- довжина від 1,8 до 2,4 м в залежності від умов ловлі;
- тест до 10 грам;
- середній або швидкий лад вудилища;
- вклеєна вершинка спінінга (солід). В мікроджиговій ловлі можна використовувати спінінг з тубулярною вершинкою (суцільна), але з вклеєною вершинкою ловля окуня буде  більш комфортною.
Безінерційну котушку розміром до 2000 підбираємо під вагу спінінга.
Щоб снасть була чутливою, варто використовувати шнур діаметром 0,04-0,08 мм. До кінця шнура варто прив’язати флюорокарбоновий повідець діаметром 0,14-0,18 мм довжиною 0,5-1 м. Також в мікроджиговій ловлі окуня можна обійтися і звичайною моно-волосінню 0,14-0,18 мм. При ловлі окуня мікроджигом не варто користуватися маленькими карабінами та вертлюжками. Краще прив’язати шнур чи моно-волосінь напряму до джиг-головки.
Ловити окунями мікроджигом можна цілий рік, головне щоб водойму зимою не скувало льодом. Звісно найкращий результат при ловлі мікроджигом буде весною та осінню коли окунь активно кормиться в придонній частині водойми. На водоймі рибу варто шукати на бровках, косах, перекатах, біля водної рослинності, в закоряжених місцях.
Якщо з снастю та приманками ми розібралися, переходимо до техніки ловлі окуня мікроджигом. Вибираємо на наш огляд перспективну крапку на водоймі закидаємо і проводимо приманку класичною ступінчатою анімацією. Крім окуня мікроджигом можна ловити не тільки хижу рибу (щука, головень, жерех, сом), а і білу рибу. Інколи на дрібну силіконову приманку можна піймати карася, коропа, красноперу, плотицю, ляща…
Хоча мікроджигова рибалка передбачає застосування дрібних приманок, часто попадають рекордні риби і під час виважування потрібно акуратно боротися з трофеєм. Адже делікатна снасть може не витримати навантаження і ваша трофейна риба попливе з пірсиногом назад в водойму.
Пропоную почитати інші мої статті на риболовну тематику, переходьте по ссилці і приємного вам читання.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на блог  http://fishingukraine.blogspot.com - I love to fish

Комментарии

  1. Ні б взяти нормальну вудку 2,4- 2,7 - 3,0- 3,2 метра з тестом до 60 - 80 грам і котушку в розмірі 4000 з шнуром 40 - 80Lb, прив'язати через поводок з стальки приманку 4-6 дюймів і зловити нормальну рибу. Нехай рідко, але "по хижому"- по-чоловічому, знайти і зловити реального хижака.

    ОтветитьУдалить

Отправить комментарий

Популярные сообщения из этого блога

Рецепти варіння раків, як варити раків, скільки варити раків

Рибалка в літню жару – ловимо плотицю

Смажена риба в'юн

Котлети з ікри коропа або сазана

Правила риболовлі в Польщі, чи потрібна ліцензія для рибалок

Воблеры Usami – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Воблеры Strike Pro – копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и волкеры

Засолюємо ікру карася, коропа та товстолоба

Ловля карася в липні

Воблеры TsuYoki - копии, клоны, реплики на оригинальные воблеры, попперы и ратлины